POJMY A SYMBOLY

Displej: Dialógový systém

Inteligentná elektronika zabezpečuje celú paletu pohodlných programov. Jasné textové pokyny na displeji uľahčujú obsluhu a programovanie aj pre neskúsených používateľov.

TFT displej

TFT displej pre intuitívnu obsluhu, ktorá sa sama vysvetľuje.

Ide o koncepciu obsluhy, ktorá nasadzuje úplne novú latku. Stačí otočiť otočným tlačidlom Rotary Switch a na modernom TFT displeji sa Vám zobrazí zoznam kávových špecialít. Potom už bude treba akurát raz stlačiť tlačidlo a za chvíľku už môžete popíjať kávu, ktorej chuť predstihuje Vaše najodvážnejšie sny.

Podpora pri obsluhe:
Obsluha a nastavovanie kávovaru neboli nikdy jednoduchšie. Automaticky kávovar Vás bude formou textov a obrázkov navigovať všetkými ponukami a programovaním. Je jedno, či si chcete prispôsobiť hodnoty pre svoje latte macchiato alebo byť navigovaný údržbovými programami, interaktívna navigácia Vám tieto postupy uľahčí i urýchli.

Viacfarebný textový displej

Kávovar ENA je vybavený 3 - farebným textovým displejom. Farby poukazujú na stav kávovaru ENA a uľahčujú jeho obsluhu.

Dýza na horúcu vodu

Dýza na vodu sa dá ľahko nainštalovať a potom poskytuje rovnomerný prúd horúcej vody.

2-stupňová dýza

Vďaka 2-stupňovej dýze na paru môžete mlieko buď zohriať (na caffè latte) alebo ho napeniť (na cappuccino).

Connector System©

Modely vybavené systémom Connector System© možno používaťs triskou Profi Cappuccino, triskou Easy Cappuccino, 2-stupňovou triskou na penu a špeciálnou dýzou na horúcu vodu

Dýza Cappuccino

Príprava cappuccina jediným stlačením bez nutnosti hýbať šálkou.

Dýza na jemnú mliečnu penu

Táto dýza JURA s revolučnou technológiou jemnej peny, ktorá vytvára mliečnu penu jemnej textúry a trvácnej konzistencie, sa dá pripojiť na Connector System©. Disponuje systémom s viacerými komorami, kam sa mlieko vtiahne, kde sa ohreje a potom spení so vzduchom. Výsledkom je neprekonateľná mliečna pena, ktorá oblaží Vaše chuťové bunky a je ideálna na zdobenie.

Dýza Profi Cappuccino

Dýza Profi Cappuccino dokáže dodať jednak skvelú penu na úžasné cappuccino, ale aj horúce mlieko na prípravu caffè latte.

Technológia jemnej peny

Ultramoderná technológia peniacich dýz umožňuje prípravu mliečnej peny nevídanej akosti. Táto pena je súčasne jemná i kompaktná, jej krémová konzistencia sa vyznačuje jemnučkým sladkastým odtieňom. Dýzy disponujú dvoma oddelenými komorami, v ktorých sa mlieko napení dvakrát. Všetky prípadné bubliny tak popraskajú, vďaka čomu je výsledná pena kompaktná a zároveň extrémne jemná. Tri priečky vo výtoku dýzy spomaľujú vytekanie peny z dýzy, ktorá tak do šálky vteká pomaly a rovnomerne.

Energy Save Mode (E.S.M.©)

Pomocou režimu ESM (Energy Save Mode©) je možné nastavovať spotrebu energie kávovaru podľa Vašich predstáv, pričom sa takto dá ušetriť až 40 % bežnej spotreby. A ak budete dlhšiu dobu preč, môžete prístroj kompletne odpojiť od zdroja elektrickej energie.

Zero-Energy Switch

Táto patentovaná inovácia od spoločnosti JURA znamená, že ak vypnete kávovar, nedôjde k prerušeniu už spustených procesov. Ak už došlo k nadávkovaniu zrnkovej kávy, proces prípravy nebude prerušený prepláchnutím pred vypnutím prístroja. Po ukončení celej prípravy a prepláchnutí sa však celý prístroj kompletne odpojí od elektrickej siete.

Mlynček Aroma-G3

Rozsiahlo sme optimalizovali architektúru nového šesťstupňového mlynčeka AromaG3, ktorý melie rýchlo a zároveň šetrne, aby ochránil plnú arómu. Zrnká kávy čerstvo zomelie na ideálnu hrúbku. Podarilo sa nám tiež výrazne zredukovať dobu mletia i hlučnosť.

Mlynček Aroma+

Mlynček Aroma+ znižuje čas potrebný na mletie i hluk až o 50%. Geometria mlynčeka aj jeho jemnejšie zúbky garantujú konzistentné výsledky mletia po celú dobu životnosti stroja.

Precízny mlynček

Správny mlynček rozhoduje o kvalite kávy. V tomto prípade sa jedná o výkonný 6-stupňový kuželový mlynček s mlecími kuželmi z tvrdenej ocele.

Aktívny monitoring kávových zŕn

Aktívny monitoring kávových zŕn znamená koniec mletia naprázdno a poloprázdnych kávových šálok, pretože Vám v pravom čase oznámi, kedy treba opäť naplniť zásobník na kávové zrná.

Inteligentné predhrievanie

Inteligentné predhrievanie pre prípravu horúcej kávy počnúc hneď prvou šálkou.

Inteligentný vodný systém (I.W.S.®)

Inteligentný vodný systém umožňuje automatickú detekciu filtra v nádržke na vodu, vďaka čomu je používanie filtra neobvykle bezpečné a účinnejšie než doteraz.

Intelligent Pre Brew Aroma System (I.P.B.A.S.©)

Prípravu skvelej kávy nemožno ponechať na náhodu. Preto odborníci spoločnosti JURA vyvinuli systém, ktorý z akejkoľvek kávy extrahuje maximum chuti a vône. Dnes je už Intelligent Pre Brew Aroma System© prakticky nepostrádateľnou súčasťou každého kávovaru vyrobeného pre milovníkov lahodnej kávy.

P.E.P.®

Pulzný extrakčný proces (P.E.P.®) zaručuje optimálny čas extrakcie pulzovaním horúcej vody cez mletú kávu v optimálnej frekvencii pre množstvo vody pre malú kávu, ako je ristretto alebo espresso. Táto unikátna inovácia umožňuje plne sa rozvinúť arómam, pripravuje preto výnimočne dobré espresso

Rotary Switch

Inovačné tlačidlo Rotary Switch robí obsluhu kávovaru hravo zvládnuteľnou pre každého. Tlačidlo Rotary Switch používajte pri voľbe želaného množstva vody alebo ním elegantne a hravo prebehnite cez všetky programové kroky. Jednoduchým otáčaním a stláčaním tlačidla môžete voliť medzi jednotlivými nastaveniami podľa vlastnej chuti.

Švajčiarska inovácia a kvalita

Náš vývojový tím je inšpirovaný láskou k úžasným kávovým špecialitám, výnimočnému dizajnu a inovátorskej technológii, čo ho motivuje k neprestajnému zdvíhaniu pomyselnej latky.

Všetky kávovary JURA vyvíjame vo Švajčiarsku, v modernom prostredí navrhnutom pre účely tvorivej výmeny nápadov medzi odborníkmi. Kvalita odjakživa tvorila súčasť hodnôt značky JURA už od jej založenia v roku 1931. Implementujeme najnovšie výrobné štandardy a priebežne kontrolujeme kvalitu, aby sme Vám zaručili najvyššiu úroveň spracovania a akosti našich výrobkov.

Tento prístup má priamy pozitívny vplyv na našich zákazníkov, pretože tí sa výberom kávovaru JURA rozhodnú v podstate pre:
- mnoho rokov spoľahlivej prevádzky
- trvácnu hodnotu
- široké spektrum nápojov stlačením jediného tlačidla
- excelentný dizajn
- inováciu a precíznosť

Výskumní a vývojoví inžinieri JURA veria v tradičné akosti, ako sú inovácia, precíznosť a spoľahlivosť. Podobne ako odborníci strategického výrobného partnera firmy JURA i oni spájajú svoje technické znalosti s vášňou pre kávu. Výsledkom ich túžby po perfekcii sú robustné a trvácne výrobky vysokej kvality.

Zvukový dizajn

Vďaka úzkej a efektívnej spolupráci s odborníkmi na akustiku sa zvuk mletia typický pre plne automatické kávovary podarilo zredukovať na úroveň bežnej hlukovej kulisy. Výsledkom je neuveriteľne tichý chod kávovaru IMPRESSA.

Programovateľná dávka vody

Množstvo horúcej vody môžete nastaviť podľa veľkosti hrnčeka či šálky (napr. na čaj).

Sensitive Touchscreen Technology©

Jemný dotyk obslužného panelu je dostatočný pre senzory, aby prečítali z končekov Vašich prstov Vaše priania, čo je možné vďaka technológii Sensitive Touch Screen Technology©. Nechajte sa viesť svietiacimi symbolmi a vychutnajte si zvolené kávové špeciality. Alebo si vychutnajte jedinečný pocit ergonomiky ovládacích prvkov kávovarov spoločnosti JURA.

Čistenie a údržba

Aby Vaša šálka kávy chutila stále perfektne, je dôležité starať sa každodenne o svoj kávovar a dodržiavať zopár jednoduchých hygienických pravidiel, týkajúcich sa mlieka, kávy a vody. Integrovaný čistiaci program automatických kávovarov JURA na prípravu kávových špecialít spoľahlivo odstráni mastnotu po káve z celého systému, počnúc patentovanou varnou jednotkou a končiac výtokom. Vďaka využitiu moderných a inovačných technológií prebieha čistenie pri ideálnej teplote 80°C (pri ručnom čistení je možné dosiahnuť teplotu nanajvýš 40°C). Táto teplota zaručuje optimálnu hygienu a čistotu bez toho, aby ste museli vyberať varnú jednotku a ručne ju čistiť.
Každý automatický kávovar JURA disponuje integrovanými čistiacimi programami, vďaka ktorým prebieha údržba varnej jednotky hravo, jednoduchým stlačením jediného tlačidla.

Filtračný systém CLARIS

Filtračný systém CLARIS od spoločnosti JURA je ideálnou poistkou proti tvorbe sa vodného kameňa. Filter CLARIS plus do značnej miery redukuje usádzanie sa vodného kameňa na ohrevných prvkoch bez nutnosti použitia prídavných chemikálií. Dokáže odfiltrovať ťažké kovy a zložky vody, ktoré negatívne ovplyvňujú jej chuť. Filter CLARIS od spoločnosti JURA je tvrdý voči vodnému kameňu, no zároveň nežný k vášmu kávovaru.